+90 (216) 336 88 40 | hukuk@sahin.av.tr

Av. Satılmış ŞAHİN Kimdir?

Avukat Satılmış ŞAHİN,

1957 yılında Yozgat Akdağmadeni İlçesi'nin Umutlu Kasabası'nda doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Yozgat'ta tamamladı. 1982 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra Ankara memur olarak göreve başladı. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanarak tayinini Kadıköy'e aldırıp memuriyet görevini sürdürürken bir yandan da hukuk eğitimine devam etti.

Satılmış ŞAHİN, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 1989 yılında ŞAHİN HUKUK BÜROSU'nu kurarak serbest avukatlık yapmaya başladı.

Satılmış ŞAHİN önderliğindeki ŞAHİN HUKUK BÜROSU, 30 yıldır bürosundaki diğer meslektaşları ile birlikte avukatlık, hukuk & danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra birçok konuda uzmanlaşarak, bölgesinde ve İstanbul'da önde gelen hukuk bürolarından biri oldu.

İstanbul Yozgat Kültür Dayanışma Derneği Kurucusu ve Onursal Başkanı olan Satılmış ŞAHİN, halen İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Danışma Kurulu Başkanı ve Yozgatspor yönetim kurulu üyesi olarak Yozgat ile olan bağını sürdürmektedir. Ayrıca Anne ve Bebek Sağlığı Vakfı, okul koruma dernekleri ve çeşitli derneklerde başkanlık ve kurucu üyelik yaptı.

Satılmış ŞAHİN, 2006 ve 2010 yıllarında İstanbul Barosu Seçimleri'ne Hukukun Üstünlüğü Platformu Baro Başkan Adayı olarak katıldı.

2017, 2018 ve 2019 yılı Yozgat Sorgun Yağlı Güreşleri Güreş Ağası olarak Satılmış ŞAHİN himayesinde yapılmış olup, Türkiye Güreş Federasyonu tarafından 3 kez üst üste güreş ağalığı yaptığı için Altın Kemer verilmiştir.

Halen Kartal / İstanbul Anadolu Adliyesi mevkindeki bürosunda avukatlık mesleğine devam eden, tarihe, sanata, kitaplara ilgisi olan Satılmış ŞAHİN'in, "Sevda Güneşi" ve "Eğip Bükmeden" isimli şiir kitapları yayınlanmıştır.

Satılmış ŞAHİN, ileri seviyede tenis oynamaktadır.

Satılmış ŞAHİN, evli ve 3 çocuk babasıdır.Balıkesir Cad. Teknik Yapı Uprise Elite Residence Kat.37 D.306, 34880, Kartal/İstanbul, Türkiye

+90 (216) 336 88 40 | hukuk@sahin.av.tr